Купи!
In stock
(1 Преглед на корисник)

Aromatherapy Essentials – Cure

1.590 ден

Етеричните масла се користат со цел да се подобри здравјето или расположението на една личност.

Cure Essentials е за цело тело, може да ви помогне кога имате главоболки и болки во телото. Направен е да ве закрепни целосно.

SKU: o Категории , Ознака:

Опис

Етеричните масла се користат со цел да се подобри здравјето или расположението на една личност.

Откриено е дека низа етерични масла имаат различни степени на антимикробна активност и се верува дека имаат антивирусни, нематицидни, антифунгални, инсектицидни и антиоксидантни својства. Апликациите за ароматерапија вклучуваат масажа, локална апликација на пулсни точки и инхалација.

Апликациите за ароматерапија вклучуваат масажа, локална апликација на пулсни точки и инхалација.

Cure Essentials:

Ароматерапија ролон масло: масло од јојоба, есенцијално масло од лаванда, пеперминт, рузмарин, еукалиптус.

Се нанесува на пулсните точки на вратот, рамењата, позади ушите и на челото. Може да се нанесе и под нос.

Да се чува на суво и темно место.

Шишенцето е 10мл.

1 преглед за Aromatherapy Essentials – Cure

  1. Јана

    Кога и да се чувствувам неубаво знам дека спасот е „Cure Essentials“ од Кабошон. Веднаш ми помага.

Додај преглед

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *