In stock

Brezee of Nature – Body Butter

2.190 ден

100g.

Вашата кожа ја заслужува најдобрата нега! Природните масла на путерот Breeze of Nature и го овозможуваат токму тоа.

Категории , Ознаки: ,

Опис

Јојоба маслото е полно со Е и Б витамини кои и даваат на вашата кожа младешки изглед, додека комбинацијата од кокосово и арганово масло ја штити кожата од секаков вид иритации.

Тука е и ши путерот кој ја хидрира и длабински ја потхранува вашата кожа во текот на ниските температури.

Нашиот путер е погоден за сите типови на кожа и првите резултати се видливи по само седум дена.

Состојки: Ши путер, какао путер, кокосово масло, арганово масло, бадемово масло, јојоба масло, пчелин восок. Чисто есенцијално масло од ментол.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Brezee of Nature – Body Butter”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *